Parkowanie przy naszym budynku

Forum mieszkańców Bajeczna Przystań - Bajeczna 6.
Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Viking » 9 mar 2015, o 12:24

Witam,

zakladam osobny temat dotyczacy organizacji parkowania aut w sasiedztwie naszego budynku. Punkt pierwszy zasygnalizowany przez administracje:

1. W.g. aktu notarialnego SPAR ma do dyspozycji jedynie 4 miejsca postojowe, co zatym idzie, albo te od Bajecznej, albo te od strony naszej ulicy wewnetrznej. Aktualnie wg. znakow wszystkie sa dla klientow lokalu uslugowego. Pytanie mam do Panstwa ktore powinni przejac mieszkancy, a ktore sklep. Najlogiczniej bylo by zostawic miejsca od Bajecznej SPARowi a od uliczki niech parkuja mieszkancy.

2. Jakisz czas temu jeden z lokatorow wykazal sie inicjatywa i postanowil wykonac kilka telefonow do strazy miejskiej celem uzyskania informacji nt. postawienia stosownego oznaczenia, tak by mozna bylo egzekwowac niestosowanie sie do naszych regulacji przez osoby postronne:

"(...)
Można dodać informację, że jest to teren prywatny. Ulotkę można zostawić za
szybą obcych (czyli spoza Wspólnoty) aut. Konieczna byłaby tylko informacja
o numerach rejestracyjnych aut mieszkańców Wspólnoty parkujących przed
blokiem.

Odnośnie znaków ustaliłem, że znak zakaz zatrzymywania + teren prywatny +
grozi odholowaniem (wraz z uchwytami do montażu) kosztuje ok 190zł netto.
Słupek do montażu to kwota ok 80zł netto.

Proponuję też zrobić po dwa lub trzy identyfikatory z numerem mieszkania dla
gości mieszkańców Wspólnoty.

Proszę o rozesłanie maila do mieszkańców z prośbą o zajęcie stanowiska-
szkoda kostki, za którą koniec końców zapłaciliśmy."

=========================================================================================
Znaki sa konieczne a koszty minimalne.

Do dyskusji pozostaje sposob parkowania. Ja mam miejsce parkingowe w garazu, dlatego nie bede sie wymadrzal jak powinny stac.
nie mniej jednak widok splamionej olejem kostki jednak boli...

No nic, szukamy rozwiazania. Zapraszam do dyskusji.

bajeczna
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 20:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: bajeczna » 10 mar 2015, o 10:10

Witam,
Miejsca parkingowe od ulicy Bajecznej dla klientów SPARA, natomiast od uliczki dla nas mieszkańców, co do identyfikatorów i pozostałych propozycji przedstawionych ja osobiście jestem za.

Bartosz
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2015, o 07:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Bartosz » 13 mar 2015, o 19:33

Również jestem za znakami oraz identyfikatorami, ale proponowałbym maksymalnie dwa na mieszkanie... A w razie przyjazdu większej liczby gości zawsze można będzie pożyczyć id od życzliwego sąsiada, co jest korzystnym aspektem integracyjnym ;)

agata06
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2014, o 12:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: agata06 » 15 mar 2015, o 20:34

Znaki i identyfikatory OK.
Co do słupków ograniczających wjazd na chodnik, wybaczcie jestem kobietą ale mimo to bardziej przeszkadza mi brak miejsca parkingowego niż plama na kostce :)
UWażam, że dobrze byłoby zacząć od znaku i identyfikatorów. Potem zobaczymy czy parking nadal będzie zatłoczony. Być może zmniejszy się ilość pojazdów i nie będzie już potrzeby parkowania na chodniku.

Adam
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2015, o 06:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Adam » 16 mar 2015, o 10:50

Przepustki tak! Słupki nie! Wystarczyły by wsadzone w widocznym miejscu w samochodzie, wydrukowane na jakimś mało dostępnym papierze (np. w kolorze zgniło buraczkowym :) i wpisanym jakimś numerem (mieszkania, piętra, roku - zależy na co się zgodzą mieszkańcy) ale w ten sposób żeby ktoś się nie domyślił co to za numer i próbowali podrabiać.
Ktoś z innego bloku parkuje pasata albo octavie przed samym wejściem. Tak samo jak biały bus którego właściciel mieszka w bloku naprzeciwko.
Zmniejszmy ilość parkujących z innych bloków i wtedy zobaczymy czy montować słupki. Można również parkować samochód tyłem na krawężnik wtedy ewentualny olej silnikowy nie będzie kapał na chodnik.

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Viking » 16 mar 2015, o 20:21

Wydaje mi sie ze jesli chodzi o pozbycie sie "obcych" spod budynku to jestesmy zgodni. Oznakowanie + 2 identyfikatory na mieszkanie wystarcza spokojnie. Poprosze administracje o rozeslanie uchwaly.

Felek
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2015, o 07:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Felek » 17 mar 2015, o 13:43

Witam,
Ja także jestem za identyfikatorami. Obawiam się jednak, że bez znaków nie przyniosą spodziewanego efektu, bo co nam da identyfikator bez możliwości nałożenia kary?! Dlatego proponuję dać też słupki.

Viking,
Czy będziesz rozmawiał z administracją także ws. znaków?

Felek
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2015, o 07:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Felek » 17 mar 2015, o 13:44

PS. Sorki za zamieszanie, nie doczytałem postów odnośnie znaków :)

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Viking » 17 mar 2015, o 20:15

Tak zaadresowalem ten temat do administracji. Przeglosujmy to w uchwale i miejmy to z glowy.

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Parkowanie przy naszym budynku

Post autor: Viking » 3 kwie 2015, o 09:50

Co Panstwo myslicie o udostepnieniu miejsc parkingowych od wewnetrznej uliczki dla SPARa? Tak po dluzszym zastanowieniu sie ma to sens.
Stawiamy slupki wzdluz kraweznika co wymusi parkowanie rownolegle na 4 pojazdy. (tak de facto SPAR ma zapisane w akcie notarialnym.)

Problem rozjezdzania chodnika i wycieku oleju na kostke znika. Miejsca od ulicy Bajecznej dla tych z Panstwa, ktorzy nie ma miejsca postojowwego w garazu podziemnym.

Po Swietach Wielkanocnych administracja bedzie rozmawiac z wlascicielem SPARa na temat podzialu miejsc.

ODPOWIEDZ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość