Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Forum mieszkańców Bajeczna Przystań - Bajeczna 6.
Jabłek
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2015, o 17:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Jabłek » 4 mar 2015, o 18:03

Chcę zwrócić uwagę na "drobny" problem techniczny, który zdaje się wszyscy pomijają. Przygotowana i przysłana przez zarządce uchwała jest nieprecyzyjna i prawnie wadliwa. Nawet jeżeli zostanie ona przyjęta to najprawdopodobniej zostanie zaskarżona co w konsekwencji oddali perspektywę szybkiej realizacji projektu.

Proponuję zatem w pierwszej kolejności zwrócić się do administracji o przygotowanie poprawnej uchwały, która swoją treścią będzie przypomać choć w namiastce dokument prawny, a nie luźne notatki sporządzone przy kawie na chusteczce.
W chwili obecnej z uchwały wynika tylko to że monitoring będzie kosztował około 7000 zł. Nie jest jednak wiadomym jakie urządzenia i w jakiej ilości zostaną zamontowane (podobno wybrano konkretną ofertę dlaczego zatem cena jest ogólnikowa ??). Bez komentarza pozostawiam sposób podziału kosztów niezależnie od udziałów w nieruchomości wspólnej..

Bajeczny
Posty: 7
Rejestracja: 2 sty 2015, o 08:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Bajeczny » 4 mar 2015, o 20:11

Tak w ogóle profesjonalizm naszego administratora jest powalający. Przygotowanie na pierwsze spotkanie , a właściwie jego całkowity brak, teraz ta "oferta' A najlepsze że odwołać go mogą mieszkańcy ale tylkow obecności notariusza.. co oczywiście będzie trochę kosztowało i wymagalo samoorganizacji. Ale trzeba sie w perspektywie nad tym zastanowić

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 8 mar 2015, o 21:05

Witam,

Chcac poznac Panstwa opinie chcialbym prosic o poswiecenie 10 sekund i wypelnienie ankiety

http://www.survio.com/survey/d/T9P3I9Q8G1N2U2P3L

Dziekuje

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 14 mar 2015, o 12:40

Drodzy Panstwo,

prosze o wypelnienie formularza uchwaly nt. monitoringu, ktora dostali Panstwo od administracji i odeslanie spowrotem.

Brakuje jeszcze 30! Brak odpowiedzi blokuje inicjatywe!

agata06
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2014, o 12:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: agata06 » 15 mar 2015, o 20:49

Jeżeli montoring ma być prewencją przed grafitti to proponuję tego typu rozwiązanie http://www.ags.info.pl/zabezpieczenie.html
Wydaje mi się, że będzie tańsze i skuteczniejsze. Monitoring nie wiele da jeżeli wandalem okaże się postać w kapturze.

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 16 mar 2015, o 10:41

Potencjalny wandal na pewno bedzie w kapturze, nie miejmy co do tego zludzen. Moim zdaniem monitoring ma pelnic role raczej prewencyjna, zniechecajaca.

O Antygrafie pisalem juz jakis czas temu i jestem jego zwolennikiem:
Viking pisze:Dowiedzialem sie jak kosztowo wyglada zabezpieczanie elewacji tzw "antygraffem". Do wyboru sa dwie opcje:

1.Stale zabezpieczenie- koszt ok 60zl/m2 (zalecana wysokosc 3-4m)
2.Jednorazowe 25-35zl/m2

Wazny jest tutaj czas reakcji firmy usuwajacej (lakier wnika wglab elewacji). Zmywanie odbywa sie za pomoca tradycyjnego Kärchera goraca woda.

Mysle ze nalezy rozwazyc mimo wszystko jakas forme ogrodzenia. Jako argument podam ze niemal wszystkie budynki nieogrodzone sa oszpecone, a te za plotem nie. Nie wspomne oczywiscie o rozdeptanym I "obrobionym" przez psy trawniku...
Jesli zaproponowane rozwiazanie jest w podobnej cenie lub tansze, mozna rozwazyc. Trzeba by obliczyc powierzchnie sciany jaka zostala by poddana zabezpieczeniu. Powinnismy sie w nieodleglym czasie na cos zdecydowac, zanim bedzie "posprzatane".

Adam
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2015, o 06:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Adam » 16 mar 2015, o 11:09

Jestem osobiście tylko za zabezpieczeniem powierzchniowym ścian. temat ewentualnych atrap radze sobie darować bo to forum jest ogólnodostępne i takie tematy raczej powinny być ustalane w wąskim gronie mieszkańców naszego bloku.

Uważam że nagranie z kamery monitoringu nic nie da, nawet jeśli nagramy czyjąś twarz to co? Przekażemy ją policji a ona umorzy sprawę za miesiąc z powodu niewykrycia sprawcy? Jeśli nawet wykryją, kto to zrobił i go złapią to co? Przyjdzie i wyczyści? I tak poniesiemy koszty usunięcia takiego napisu.

Potrzebne są spotkania i wzajemne rozmowy a nie wygłaszanie pomysłów na forum internetowym. Tu nawet nie wiem kto jest kim. Może urządzimy grilla w któryś weekend?

Felek
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2015, o 07:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Felek » 17 mar 2015, o 13:53

Uważam, że Adam ma rację co do monitoringu. Szanse na ukaranie niewielkie:(

Co do spotkania, to też jest to dobry pomysł. Nie musimy czekać na zebrania Wspólnoty jak jest jakiś ważny temat. Na forum jest aktywnych kilka osób (wiem, wiem sam dopiero co dołączyłem;) ), a mieszkań 49...
Co do grilla, to chyba nie można grillować w centrum miasta, ale zawsze można pomyśleć jak go zastąpić:)

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 19 mar 2015, o 21:52

Rozwazmy moja pierwsza propozycje jaka byl plot. Na razie od strony wschodniej, jak skoncza drugi etap "Bajecznej Przystani" to zlozymy sie z nimi na plot frontowy z brama. Od wschodu zwykla furtka, bez elektroniki z tym samym kluczem co do bramy wejsciowej. Ostatnio bylem z wizyta u znajomego na grodzonym osiedlu, budynek 2 letni. Wrazenie czystosci i ladu od razu rzuca sie w oczy. Nikt postronny sie nie kreci, cisza i spokoj. U nas niestety niezbyt czysto, smieci walaja sie po trawnikach, plamy oleju na kostce robia fatalne wrazenie. Sa obecne nawet przy samym wejsciu do budynku. Jak sami nie przypilnujemy porzadku to nikt inny tego za nas nie zrobi. Obcy przechadzajacy sie naookolo beda smiecic, "kiepowac", a pieski beda zalatwiac swoje potrzeby na rogach elewacji i na trawnikach. Tak to niestety dziala, "bo nie ich". My mamy inna swiadomosc, bo za to wszystko zaplacilismy. Ja wiem ze nie kazdy jest skory wykladac kolejna gotowke, ale przy tylu mieszkancach koszt bylby niewysoki i jednorazowy. Czasem trzeba sie troche wysilic i dzialac zeby nie popasc w pasywne przyzwolenie na dziadostwo.

Edit:

Plot sam w sobie nie stanowi jedynie czynnika zabezpieczajacego ale przede wszystkim porzadkowego. Przeliczylem pobieznie na klakulatorze jednej z firm swiadczacych uslugi stawiania ogrodzen panelowych. Wyszlo mi mniej wiecej 7 tys brutto za czesc wschodnia (wliczajac furtke i bramke dla dostaw SPARa, oraz robocizne). Bez spara wychodzi po ok 140 zl od mieskznaia, a jak SPAR sie zaangazuje (moim zdaniem powinien) to znacznie mniej. Co zyskujemy za nieco ponad stowke? porzadek, bo postronni ludzie nie beda chodzic na skoty, psy nie beda korzystac z trawnikow (szacun dla tego kto ustawil tabliczki). Moznaby pozniej pomyslec o posadzeniu tam jakichs dwoch niskich krzewow.


Obrazek

bajeczna
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 20:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: bajeczna » 22 mar 2015, o 08:18

Witam
Nie udaje nam się dogadać co do opcji monitoringu, więc może w kwestii ogrodzenia się dogadamy. Ja jestem za ogrodzeniem, powinniśmy zastanowić się bardzo poważnie nad tym tematem, przecież wszystkim nam mieszkańcom powinno zależeć na tym, aby dokoła nas było czysto i przyjemnie.Jeśli nie monitoring to ogrodzenie, ale na coś zdecydować się musimy.

ODPOWIEDZ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości