Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Forum mieszkańców Bajeczna Przystań - Bajeczna 6.
Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 18 lut 2015, o 17:32

Witam wszystkich:

otrzymalem od administracji informacje dotyczaca kosztow ew.monitoringu.

OFERTA FIRMY GKJ SYSTEM

Kamera kompaktowa IP Signal HDC-210P (2 Mpix, 2.8-12 mm, 0.1 lx, IR do 40m) 5szt 522 zł szt = 2610 zł<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

kamera kopułowa IP Signal HDV-180 (2 Mpix, 2.8-12 mm, 0.1 lx, IR do 30m) 1szt 490 zł

BCS-NVR0801E-P - 8-kanałowy rejestrator IP, 48/48 Mb/s, 1100 zł

Dysk 1 TB 350 zł

Ups 380 zł

Robocizna (montaż uruchomienie + 2okablowanie 2 dodatkowe kamery 1300 zł


Suma 6200 zł brutto + Monitor 420 zł brutto

OFERTY FIRMY SOLD (W ZAŁĄCZNIKACH) - należy doliczyć koszt szafki (oferta poniżej)

Przesyłam Pani ofertę w 2 wariantach, 1 wariant jako kamery na 900 linii tv znakomita oglądalność (nowość na rynku - kamery analogowe), oraz 2 wersja kamery HD.


Do oferty, którą przesłam Pani wcześniej bez szafy dobrałem Szafa Rack 19cali 9U wiszące/stojące szafy RACK (są idealnym rozwiązaniem dla sieci komputerowych, systemów alarmowych i CCTV, gdzie montaż przewidziany do 60 kg), cena z montażem 450 zł netto należy doliczyć do oferty

===============================================================================================================

pliki z zalacznika wyslalem na server hostingowy:

http://sendfile.pl/pokaz/253296---bwHk.html

http://sendfile.pl/pokaz/253297---CvVv.html

http://sendfile.pl/pokaz/253298---A9OH.html

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 19 lut 2015, o 07:44

Ew. dodatkowe koszty wygladaja nastepujaco:

Czyszczenie i sprawdzenie kamer raz na 6 miesięcy - około 180 zł brutto

ewentualne zgranie monitoringu - 74 zł brutto

bajeczna
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 20:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: bajeczna » 22 lut 2015, o 18:19

Witam,
Ok mamy wycenę monitoringu, ale co dalej w związku z tym? Ja nie ukrywam, że mnie osobiście zależy, aby jak najszybciej zamontować . Pozdr.

Bajeczny
Posty: 7
Rejestracja: 2 sty 2015, o 08:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Bajeczny » 23 lut 2015, o 07:54

No to teraz wybieramy ofertę (może nasi przedstawiciele żeby było prościej) i nasza administracja musi podzielic te koszty między mieszkanców i przedstawic to nam mailowo z opcją głośowania. Jeżeli wększośc za to ustalamy taka jednorazową extra płatnośc do jakiegoś terminu. Ja i tak twierdzę że bez płotu albo ochroniarza to bezsens bo nic to nie da w przypadku 99% wandali w kapturach których i tak monitoring nie zidentyfikuje. Ale i tak lepsze to niż nic więć jestem za.

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 26 lut 2015, o 23:10

Witam,

administracja przygotuje uchwale dotyczaca najtanszej oferty firmy sold, ktora zamontuje kamery HD.
Koszt instalacji i osprzetu ok 7 tys zl, co daje 140 zl "od drzwi".

Mysle ze nie ma co z tym dalej zwlekac.

Bartosz
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2015, o 07:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Bartosz » 1 mar 2015, o 08:25

1. Przez jak długi czas będę przechowywane nagrania? Biorąc pod uwagę jakość kamer i pojemność dysku?
2. Wiadomo, że ciągły odczyt/zapis na dysk wpływa na niego destrukcyjnie, jakiej gwarancji firma/producent udzielają? Czyli po jakim czasie trzeba będzie wymienić dysk, by mieć pewność że nie utracimy danych?
3. Gdzie kamery miałyby być zamontowane?
Kluczowymi miejscami wydają się być wejścia do budynku, czyli klatka + garaż. Miejsce montażu ma duży wpływ (pomijając rozdzielczość) na możliwość identyfikacji nagranej osoby, ponieważ twarz zwykle znajduje się z przodu głowy, a nie u góry ;) Błędem byłby montaż monitoringu służący jedynie postrachowi, bez możliwości uzyskania nagrania dobrej jakości - z wyraźnie widoczną twarzą...

OMC
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2015, o 18:18
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: OMC » 3 mar 2015, o 10:01

Mam wrażenie, że staramy sie kupić złudzenie bezpieczenstwa...

- Jakie sa zapisy w umowie dotyczące nagran, np. co w sytuacji, kiedy nagrania nie da sie odtworzyc lub rejestrator nie dzialal prawidlowo i nie dokonal rejestracji?
- Jaki jest czas retencji nagrań z zaoferowanych 6 kamer przy jakości pozwalającej na jakąkolwiek identyfikacje sprawcy? (czas/rozdzielczość/ilość klatek na sekundę)

Moze sie okazac, ze fundujemy sobie atrape.... zatem moze warto kupic tylko atrape...

Viking
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2014, o 22:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Viking » 3 mar 2015, o 11:15

Ok, zatem dowiedzilismy sie czego nie robic. Z zaciekawieniem wyczekuje propozycji co mozna zrobic by podniesc poziom bezpieczenstwa.
Nowy budynek jest ciekawszym obiektem dla zlodziei czy wandali niz wielka plyta.

bajeczna
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 20:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: bajeczna » 4 mar 2015, o 07:04

Witam
Nie wiem jaki jest powód, że co niektórym mieszkańcom szkoda wydać 140 zł na monitoring? Myślę, że przy tych kosztach które ponieśliśmy przy zakupie mieszkań i urządzaniu, to jest koszt .... żaden. Uważam, ze lepiej zrobić coś w tym kierunku, niż nic, a potem jak coś się stanie, żałować.

Bartosz
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2015, o 07:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ochrona budynku czyli monitoring/ogrodzenie i inne pomysły

Post autor: Bartosz » 4 mar 2015, o 17:49

Jeśli o mnie chodzi, to jestem jak najbardziej ZA monitoringiem, chciałbym się tylko upewnić że wyposażymy się w system odpowiedniej jakości... Lepiej dać nawet 160 czy 200zł i mieć pewność, że w razie czego dysponujemy użytecznym nagraniem...

ODPOWIEDZ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość